arı sütü-propolis-polen-hambal karışım
arı sütü-propolis-polen-hambal karışım
arı sütü-propolis-polen-hambal karışım

Arı Sütü-Propolis-Polen-Ham Bal Karışım

KSU VİTAL PROPOLİS DOZ 

HER MEVSİM ZİNDE KAL 

Propolis- Arı Sütü- Ham Bal – Polen Karışımı ( Yetişkinler İçin) 

8000mg arı sütü, propolis, ham bal ve polen birleşiminden oluşan Vital ürünümüz; yetişkinler için güçlü bir besin ve enerji kaynağıdır. 8 g arı sütü ve propolisin etkisi ile günlük ihtiyacınız olan desteği kolayca alın. Kovan mahsullerini çeşitli formüllerle bir araya getirdiğimiz bu ürün grubuna “Vital” kategorisi diyoruz. Hayati, yaşamsal anlamına gelen Vital Kategorimiz tamda bu kelimeye uygun güçlü içerikli ürünler barındırıyor. Yetişkinler için özel olarak üretilmiş arı sütü, propolis, arı poleni ve ham bal karışımı ile gün içinde kendinizi kötü etkilere karşı maskeleyin ve güçlü kalın.

Arı sütü nedir? İşçi arıların; kraliçelerini ve yavrularını beslemek amacıyla ürettiği krem kıvamında, anne sütüne benzeyen bir sıvıdır. Kraliçe arı yaşamı boyunca sadece arı sütü ile beslenirken, işçi arılar kısa bir süre boyunca arı sütü ile beslenmektedir. Kraliçe arılar uygun koşullar altında 5-7 yıl yaşayan, doğurgan dişiler iken, işçi arılar en fazla 4-5 hafta yaşayan kısır dişilerdir. Arı sütü kraliçe arının hem ömrünü uzatır hem de hastalıklara karşı dirençli hale getirir.  Arısütü çok zengin bir besin olup bileşiminde protein, karbonhidrat, yağlar, vitaminler, mineraller, fenolik maddeler, aminoasitler, organik asitler, yağ asitleri bulunmaktadır.

Arı poleni nedir? Çiçekli bitkilerden bal arıları tarafından toplanan polen, kovanda kullanılan ana besindir. Literatürde “tam gıda” olarak tanımlanan polenin içerisinde %20 oranında protein bulunmaktadır. Bu da poleni süper gıdalar arasına sokmaktadır.  Ayrıca bileşimindeki lifler, mineraller, amino asitler, fenolik bileşikler ve vitaminlerle oldukça faydalı bir besin maddesidir.

Ham Bal nedir? Kars bölgesinin en sağlıklı kovanlarında toplanan özel üretim, yüksek yayla balıdır Ürünümüze, bir çeşit ısıl işlem olan pastörizasyon uygulanmaz, polenlerin ayrılmasını sağlayan filtrasyon işlemi yapılmaz, böylece bal en doğal halini koruyup tam fayda sağlar. Yaşamın her döneminde beslenme, bakım ve tedavi amaçlı kullanım alanı bulabileceğiniz çiçek balı, yüksek karbonhidrat içeren, enerji veren, içeriğindeki fenolik bileşikler, vitaminler, mineraller ve diğer önemli etken maddeler sayesinde son derece özel, besleyici, sağlıklı ve faydalı bir gıdadır.

Propolis nedir? Propolis arıların bitkilerden topladıkları çok güçlü antioksidan ve antimikrobiyal etkilere sahip tamamen doğal bir arı ürünüdür. Arılar tarafından, kovandaki mikropları yok etmek ve kovanın sterilize etmek amacıyla kullanılır. Kraliçe arı petek gözlerine yumurtasını bırakmadan önce petek gözleri arılar tarafından propolis ile kaplanır. Bu sayede yumurtanın sağlıklı bir şekilde gelişmesi sağlanır. Ayrıca arılar, petek gözlerini propolis ile sıvadıktan sonra içine balını, arı sütünü ve polenini koyar. Böylece arının ürünleri de kovanda bozulmadan saklanır.

 

 

Enerji ve besin öğeleri

100 g için

 

Energy and nutrition facts         

per 100 g   

Enerji

327,5kcal/1399kj

Energy

327,5kcal/1399kj

Yağ

1,1g

Fat

1,1g

Karbonhidrat

77,6g

Carbohydrate

77,6g

Protein

2,3g

Protein

2,3g

 

 

Ürün İçeriği: Ham bal – 180 g Arı poleni – 22g Propolis- 10.000mg Arı sütü – 8.000mg

Gramaj: 220g

Propolis- Arı Sütü- Ham Bal – Polen Karışımı Tüketim Önerisi

Yetişkinler için 1 kaşık alınması tavsiye edilir.

Uyarı: Arı ürünlerine karşı hassasiyeti olanlar tarafından kullanılması sakıncalıdır.  Katkı maddesi içermeyen doğal bir besindir. -

Saklama Koşulları ve Raf Ömrü: Işıktan ve sıcaktan koruyunuz. Serin yerde muhafaza ediniz. Ambalajı açılmış ürünleri satın almayınız. Raf ömrü 2 yıldır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR