arı sütü
arı sütü
arı sütü

Arı Sütü

SAF ARI SÜTÜ 20 mg

GERÇEK ARI SÜTÜ ETKİSİ 

Arı Sütü Nedir? 

İşçi bal arıları tarafından üretilen anne sütüne benzer kremsi salgıya arı sütü denir. İçeriği, bulunduğu iklim ve coğrafyaya göre değişiklik gösterebilir. Arıların ana arı ve larva beslemede kullandıkları faydalı bir besin olan “Arı sütü” sayesinde Kraliçe arılar 5-7 yıl yaşar ve doğurgan dişilerdir, işçi arılar ise en fazla 4-5 hafta yaşayabilen kısır dişilerdir. Kraliçe arı işçi arılara oranla hastalıklara karşı daha dirençlidir. Arı sütü kraliçe arının gelişimi ve beslenmesi için kullanıldığından İngilizce’de “Royal Jelly” yani "Kraliyet Jölesi" adını almaktadır.

Arı sütü sağlık üzerine pozitif etkileri bulunan bir arı ürünüdür. Arı sütü zengin besin değerine sahiptir. Ayrıca bileşiminde karbonhidrat, protein, yağlar, vitaminler, mineraller, aminoasitler, fenolik maddeler, organik asitler ve yağ asitleri bulunmaktadır. Arı sütünün yapısında bulunan diğer bileşimler ise, mikro elementler, enzimler ve hormonlar içermektedir.  Aksuvital arı sütünün HDA değeri: Minimum 1.4% tür. Bu kaliteli olan tüm arısütlerinde olması gereken HDA değeridir.

Arı sütü, bakır, kalsiyum, fosfor, demir, silikon, potasyum ve kükürt gibi minerallerin yanı sıra B-ailesi vitaminleri, inositol, biyotin, nükleik asitler, folat, gama globülin gibi zengin besin elementleri içerir. İnsan vücudunda üretilmeyen 8 temel amino asit de dahil olmak üzere toplam 17 farklı amino asite sahiptir.  Amino asit genel olarak proteinlerin oluşmasını sağlayan ana bileşiklerdir. Bu yönüyle son derece büyük bir öneme sahiptir ve sağlığın devamlılığı için mutlak surette tüketilmesi gerekir.  Protein oluşumları, Amino asidin az ve yetersiz bulunduğu vücut yapılarında kesintiye uğrar.

Arı sütünün faydalarından yararlanmak için AksuVital ürünlerini kullanabilirsiniz.

Enerji ve besin öğeleri

100 g için

 

Energy and nutrition facts         

per 100 g   

Enerji

317,8kcal/1347,9kj

Energy

317,8kcal/1347,9kj

Yağ

2,2g

Fat

2,2g

Karbonhidrat

58,9g

Carbohydrate

58,9g

Protein

15,6g

Protein

15,6g

Ürün içeriği: Saf Arı Sütü (%100)

Saf Arı Sütü Kullanım Önerisi

Yetişkinler için dil altından yarımşar kaşık alınması tavsiye edilir. Arı ürünlerine karşı hassasiyeti olanlar tarafından kullanılması sakıncalıdır.

Saklama Koşulları ve Raf Ömrü: 0-4°C arasında saklanmalıdır. Ambalajı açılmış ürünleri satın almayınız. Raf ömrü 2 yıldır.

Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR